Gdzie kupić hennę? Omawiamy opcje do wyboru!

Zastanawiasz się, gdzie kupić hennę, by uniknąć przykrej niespodzianki? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie, w którym porównujemy targ, sklep i serwisy aukcyjne! Siadaj więc do czytania – od razu pozbędziesz się wątpliwości!

 

Gdzie kupić hennę? Opcja numer 1 – targ

Lokalny targ to punkt do odhaczenia na liście każdego Hennomaniaka, który wyruszył na wakacje na Wschód. Jak można nie kupić henny w jej ojczyźnie? Maroko, Turcja, Egipt – przecież lawsonię inermis (czyli po prostu: hennę) uprawia się w każdym z tych krajów!

Niestety – zła wiadomość. Specjalnie zaczęliśmy od targów zagranicznych, zamiast od razu przejść do polskich, bo doświadczyliśmy na własne skórze związanej z nimi obłudy. Jeśli nas nie znasz: miło nam Cię poznać! Nazywamy się Kamil i Ilona i prowadzimy biznes związany z henną oraz innymi ziołami wykorzystywanymi do pielęgnacji czy farbowania skóry i włosów. Jeden z naszych produktów flagowych – Saharę Tazarine, sprowadzamy bezpośrednio od producenta, z którym niejednokrotnie widzieliśmy się na żywo w słonecznym Maroku.

Siedziba Sahary Tazarine schowana jest w krętych uliczkach, w których aż rozbrzmiewa gwar. Ach, czuć ten klimat! Czego można chcieć więcej?

…chyba tylko podróbek, sprzedawanych 200 metrów dalej.

Dokładnie taka sytuacja spotkała nas na miejscu. Wyobrażasz sobie, że na stoisku targowym umiejscowionym kilkadziesiąt kroków od siedziby firmy ktoś sprzedaje Na-Pewno-Nie-Saharę? My nawet nie przyjmowaliśmy do siebie takich myśli… Aż do tamtej chwili.

Dzięki uprzejmości naszych gospodarzy dowiedzieliśmy się, że obraz, którego byliśmy świadkiem to normalna praktyka. Turystom praktycznie nie przysługuje przydział w postaci pełnowartościowych produktów – i nic dziwnego, skoro znaczna część z nich chciałaby nabyć wysokiej jakości zioła za bezcen. Nawet Marokańczycy odczuwają problem ze znalezieniem prawdziwych ziół, które nie są ani odpadami z produkcji, ani wątpliwej zawartości mieszankami chemiczno-ziołowymi. Najprościej im samodzielnie kupować i mielić liście henny.

Wniosek? Zawiedziesz się srogo, próbując kupić „prawdziwą hennę” na targu w kraju, z którego zioło pochodzi. O targach polskich pozwolimy sobie w związku z tym nawet nie wspominać. 😉

gdzie kupić hennę w Maroko

Gdzie kupić hennę? Opcja numer 2 – serwis aukcyjny

Oho, jest i nasza ojczyzna – jako SAHARA HENNA sprzedajemy zioła od lat na Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/SaharaHenna

O ile jednak możemy poświadczyć o swojej uczciwości (jesteśmy pełnoprawnymi dystrybutorami Sahary Tazarine i producentami ziół marki własnej – SAHARY), ciężko będzie omówić temat innych sprzedawców.

Przede wszystkim: problem występuje głównie na platformach takich jak e-bay czy Amazon. Produkty sprzedawane w tych serwisach pochodzą z USA i podlegają pod amerykańskie prawo, które, przynajmniej w kwestii kosmetyków: zdecydowanie do restrykcyjnych nie należy. Przykładowo, produkty przeznaczone do użytku profesjonalnego wcale nie muszą zawierać pełnego składu – nic, tylko oznaczyć podróbkę henny jako „produkt profesjonalny” i wcisnąć ją komuś bez odpowiedzialności. Kosmetyki nie muszą zawierać też konkretnej informacji o kraju pochodzenia. Można napisać zatem np. że henna pochodzi „z Indii lub Pakistanu, w zależności od zbioru”.

Jaki jest więc wniosek? Jeśli chodzi o serwisy zagraniczne, wybieraj wyłącznie aukcje oficjalnych producentów – prowadzi je np. amerykańska firma Light Mountain. Koniecznie jednak przyglądaj się ogłoszeniom podejrzliwie. Oficjalne produkty omawianej w tym przykładzie marki mają po kilkaset/kilka tysięcy ocen, przy czym ewentualne zioła nieznanej treści wystawiane przez prywatne jednostki – ocen najzwyczajniej mieć nie będą. Omijaj też szerokim łukiem henny sprowadzane przez osoby, które nie są oficjalnymi dystrybutorami bądź producentami. Nigdy nie wiesz, na co trafisz!

Czy Allegro gwarantuje zakup oryginalnego produktu?

Wracając znowu do rodzimych platform: gdzie kupić hennę, jeśli zależy Ci na oszczędzeniu na kosztach wysyłki? Na Allegro, oprócz nas, swoje produkty wystawiają też inni oficjalni producenci czy dystrybutorzy – warto jednak zweryfikować we własnym zakresie, czy faktycznie są producentami, czy tylko się za nich podają. My, w imieniu marki zachęcić możemy do zajrzenia na oficjalne konta Allegro innego sklepu, do którego dystrybuujemy swoje zioła – mowa o Bioorganic (Allegro: biorganic24).

Dlaczego nie warto korzystać z ofert nieznanych sprzedawców? Przede wszystkim – choć Allegro jest względnie bezpiecznym serwisem, nie wchodzi w konflikty pomiędzy producentem a osobą, która sprzedaje podróbki. W interes administracji serwisu nie wchodzi ustalanie, czy sprzedawana henna jest oryginałem, czy chemicznym proszkiem przesypanym do opakowania, w którym wcześniej znajdował się prawdziwy produkt. Jedyna rzecz, w jaką zaingerować może serwis, to rozwiązanie konfliktu na linii kupujący–sprzedawca. Sam fakt kupowania przedmiotów na bezpiecznym serwisie nie da więc Ci najmniejszej gwarancji, że kupujesz prawdziwą hennę.

Gdzie kupić hennę w internecie

Gdzie kupić hennę? Opcja numer 3 – sklep internetowy lub stacjonarny

Jako „sklep internetowy” rozumiemy: „platforma, która sprzedaje oficjalne produkty, sprowadzane bezpośrednio od oficjalnego dystrybutora”. Tę roboczą definicję przywołujemy nie bez powodu – ostatnio jak grzyby po deszczu mnożą się sklepy opierające się na dropshippingu, czyli kupowaniu rzeczy z serwisów zewnętrznych w imieniu klienta. Ty, korzystając z usług „prawdziwego sklepu”, otrzymać możesz po kilku miesiącach zaklejoną skrawkiem taśmy paczkę z Chin. Nie brzmi dobrze, prawda?

Wniosek jest jeden! Wybieraj sklepy, których strony zawierają jasny regulamin pozbawiony podejrzanych zapisów. Zwróć uwagę również na opinie realnych klientów, zamieszczane w social mediach: najłatwiej zweryfikować, czy pochodzą z kont prawdziwych osób.

Ptaszki ćwierkają, że i my przenosimy się niebawem z Allegro na oficjalną stronę sklepu. Na razie, ponownie zaprosić możemy Cię na nasz profil sprzedawcy lub do sklepów, którym dostarczamy produkty: Biorganic24.pl oraz napieknewlosy.pl. Zachęcamy Cię też do zapoznania się z ofertą ziół Miksohenna, które sami sprzedajemy w swoim sklepie. Znamy się osobiście z Justyną i możemy poświadczyć o jakości jej ziółek!

Przydatne linki:

https://napieknewlosy.pl/pl/searchquery/sahara/1/phot/5?url=sahara

https://biorganic24.pl/pl/producer/SAHARA/319 

Gdzie kupić hennę do włosów?

Prowadzisz firmę? Rozważ zakup hurtowy u producenta lub oficjalnego dystrybutora!

Interesuje Cię zakup hurtowej liczby paczek ziół? Zapraszamy do współpracy: zamówisz u nas produkty Sahara Tazarine oraz marki własnej SAHARA! Jeśli obawiasz się, że nie zarobisz na sprzedaży – spokojna głowa. Przeszliśmy wielokrotnie to samo i wiemy, że nie ma sensu oszczędzać na kontrahentach, z którymi relacja może utrzymać się przez lata. Napisz więc do nas maila lub skontaktuj się telefonicznie: z miejsca i bez zbędnych formalności omówimy szczegóły!

Napisz do nas!

Przeczytaj o prawidłowych metodach barwienia henną skóry i włosów

Wiecznie uczysz się na błędach? Pokażę Ci, jak przestać je popełniać!

Organizuję szkolenia

Propaguję wiedzę o hennie

Przekazuję wartościowe informacje klientom i klientkom